Kúpeľné procedúry

V čom sme unikátni?

Kúpele Sliač ako jediné na Slovensku využívajú na liečbu unikátny prírodný žriedlový plyn , ktorého prevažnú časť, viac ako 98%, tvorí oxid uhličitý. Vzhľadom na obsah CO2 a inertných plynov je náš prírodný žriedlový plyn lekársky veľmi cenený, keďže jeho vplyv na organizmus je bezkonkurenčný. Odčerpávaný je priamo z „Kúpeľného prameňa“, ktorý sa zároveň používa na aplikáciu vodných liečebných procedúr. „Kúpeľný prameň“ vyviera priamo pod kúpeľným domom. Je unikátny svojou izotermickou teplotou 33,3°C a možnosťou bezprostredného využitia na liečebné účely bez umelých zásahov vďaka jedinečnému rozvodnému systému, ktorý bol vytvorený na mieru pre potreby Kúpeľov Sliač. Voda a plyn sa tak dostávajú zo žriedla priamo do miestností, v ktorých sa poskytujú liečebné procedúry. Kúpele Sliač aj vďaka tomu disponujú širokospektrálnou škálou procedúr, z ktorej si vyberie aj ten najnáročnejší klient. Unikátne zloženie minerálnej vody a žriedlového plynu s maximálnou koncentráciou CO2 robia Kúpele Sliač miestom tak jedinečným, že pacienti pociťujú priaznivé účinky už počas pobytu.

Aké procedúry poskytujeme?

Balneoterapia

Sedací uhličitý kúpeľ vaňový 36°C
Procedúra podávaná vo vaňovom kúpeli termálnej vody síranovo-hydrouhličitanovej, vápenato-horčíkovej, železitej s účinkami hypotonickými, vazodilatačnými, relaxačnými a regeneračnými. Procedúra je ukončená suchým zábalom a odpočinkom na lôžku.

Sedací uhličitý kúpeľ bazénový 36°C

Blahodarný účinok vody síranovo-hydrouhličitanovej, vápenato-horčíkovej, železitej, hypotonickej, termálnej, spočíva v dokázaných vazodilatačných , relaxačných a regeneračných účinkoch. Priaznivo pôsobí pri liečbe srdcovo-cievnych ochorení a pri úprave vegetatívnych funkcií. Procedúra je ukončená suchým zábalom a odpočinkom na lôžku.

Rehabilitačný bazén 31°C s cvičením
Procedúra pod vedením odborného fyzioterapeuta, ktorá spája účinok teplej vody s aktívnymi a pasívnymi pohybmi kĺbov, aby sa uvoľnilo kostrové svalstvo a kĺby.

Rehabilitačný bazén 31°C s plávaním
Plávanie je druhá najúčinnejšia aeróbna pohybová aktivity. Využíva sa pri liečbe a rehabilitácií úrazov, civilizačných ochorení a je výbornou prevenciou.

Inhalácia s minerálnou vodou
Aktívne vdychovanie jemnej alkalickej hmloviny z Vincentky s liečebným účinkom bez prítomnosti akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Hydroterapia

Whirpool
Masáž vírivou vodou s celkovou celotelovou aplikáciou, voda má teplotu 35 - 37°C. 

Vírivý kúpeľ dolných končatín
Procedúra je zameraná na dolné končatiny. 

Škótske streky

Silne stimulujúca procedúra využívajúca striedavé striekanie teplej a studenej vody pomocou trysiek na celé telo.

Podvodná masáž celotelová

Procedúra využíva spoločný účinok teplého kúpeľa, masáže , aktívnych i pasívnych pohybov. Masáž sa vykonáva vodným prúdom.

Fínska sauna
Suchá sauna s teplotou od 60°C do 100°C max. pre 4 osoby. Doporučená dĺžka pobytu v saune je 10-15 min. s následnou 10min. schladzovacou fázou.

Šliapací kúpeľ dolných končatín
Procedúra je aktívnym pohybom vo vaničkách, kde v jednej je teplota 40 – 46°C, v druhej 10 – 15°C. Striedavo sa prestupuje z teplej do studenej vody. Vodná procedúra na podklade rôznych teplôt sa využíva predovšetkým pri včasných štádiách ischemickej choroby dolných končatín a pri kŕčových žilách.

Perličkový kúpeľ vaňový neminerálny
Vodná procedúra, ktorá pôsobí hydrostatickým tlakom, ako aj účinkom bubliniek vzduchu, ktoré obtekajú a masírujú telo pacienta.

Teplotná terapia

Rašelinový zábal
Procedúra hojí, regeneruje, detoxikuje, vyrovnáva hormonálnu dysbalanciu, spôsobuje lepšie prekrvenie – hyperémiu. Jeho aplikácia je lokálna na postihnuté miesto.

Parafínový zábal
Zábal uvoľňuje svalové napätie, zlepšuje prekrvenie, zvyšuje elasticitu a rozťažnosť väzových tkanív a svalov. Celkovo má analgetický účinok a súčasne povzbudzuje imunitný systém.

Fyzioterapia

Plynová injekcia z prírodného zdroja
Liečba využívajúca reflexnú odpoveď na liečbu CO2. Ide o aplikáciu prírodného žriedlového plynu oxidu uhličitého v presných dávkach do určitých bodov podľa predpisu ošetrujúceho lekára s cieľom dosiahnuť zlepšenie prekrvenia a trofiky tkanív. Reflexnou cestou dosahujeme zlepšenie prekrvenia srdca a ciev.

Masáž klasická

Klasická masáž je sústava masážnych hmatov, ktoré s liečebným zameraním vykonáva masér na časť tela alebo celého tela pacienta.

Reflexná masáž chodiel
Reflexná diagnostika a liečba vychádza z poznania vzťahov medzi reflexnými plôškami na nohách a príslušnými orgánmi. Využitím týchto vzťahov ovplyvňujeme funkciu vnútorných orgánov – reflexná liečba. 

Reflexná masáž
Reflexná diagnostika a liečba vychádza z poznania vzťahov medzi reflexnými plôškami na povrchu tela. Ide o čiastočnú masáž chrbta a šije.

Liečebná telesná výchova individuálna, resp. skupinová
Cvičenie s fyzioterapeutom zamerané na posilnenie svalového tonusu.

Dychová gymnastika
Procedúra, ktorá využíva dýchacie pohyby na ovplyvnenie tvarových, štrukturálnych a funkčných vlastností ústrojov a ostatných systémov. Cieľom dychovej gymnastiky je naučiť pacientov správne využívať celkovú kapacitu pľúc.

Lymfomasáž čiastočná - kombinovaná – prístrojová
Liečebná procedúra, ktorá napomáha správnemu toku stagnujúcej lymfy na podklade primárneho či sekundárneho poškodenia lymfatických ciest. Kombináciou odbornej ručnej a prístrojovej masáže napomáha odstrániť nahromadenú tekutinu v tkanive, hlavne končatín a odtransportovať ju do veľkých zberných ciev.

Suchý uhličitý kúpeľ – Biovak
Procedúra využíva liečebný účinok žriedlového plynu, ktorý pôsobí transdermálne na celý povrch tela, s výnimkou hlavy. Klient je v špeciálnom vreci, v prostredí s ezoterickou hudbou. Procedúra má účinok relaxačný, analgetický, protizápalový a protireumatický.

Vákuopres
Účinne lieči poruchy periférneho prekrvenia, zhoršený metabolizmus a trofiku končatín. Procedúra vhodne kombinuje účinky žriedlového plynu a podtlaku vznikajúceho v aplikačnom zariadení.

Fitness

Posilňovanie je anaeróbna aktivita, čo znamená, že je zameraná na tvarovanie svalov.Posilňovanie je vhodné aj pre ľudí v strednom veku, dokonca aj pre seniorov.

Fitball
Fitball sa používa pre rehabilitáciu, korekciu a držanie tela formy. Cvičenie na fitballe zotavuje zo zranení pohybového aparátu, regeneruje svalové tkanivo a zlepšuje látkovú výmenu v medzistavcových platničkách.

Stacionárny bicykel
Stacionárny bicykel zlepšuje krvný obeh, posiľňuje a formuje sedacie svaly, svaly nôh a účinne bráni vzniku ochoreniu kĺbov.

Soľná jaskyňa
Hlavným účinkom je inhalácia výparov morskej soli, ktorá blahodarne pôsobí na dýchací systém.

Všetky liečebné procedúry sú poskytované v kúpeľných domoch I. a II. Kúpeľné domy sú vzdialené 250 m od Kúpeľného hotela Palace***.

Cenník procedúr

Kompletný cenník procedúr na stiahnutie TU:

Dokumenty na stiahnutie

Cenník procedúr 2021 ( 0,41 MB)

Otváracie hodiny Kúpeľného domu I. a II. VŠEOBECNÉ

PONDELOK :                  7:30 hod.-15:00 hod
UTOROK -PIATOK:       7:30 hod.- 17:00 hod
SOBOTA-NEDEĽA :     10:00 hod.- 16:00 hod

Objednávanie a časovanie procedúr je realizované v KD I. na tel. čísle : 0917 148 050, alebo - 051

Pre verejnosť sa odporúča telefonická rezervácia procedúr vopred , z dôvodu časovania procedúr.

Prečasovávanie procedúr ( viac ako 1 x ) je spoplatnené ...............10 Eur

ZĽAVY:

Klient ZŤP , klient nad 60 rokov ................... 5%
Klient kúpeľov............................................. 5%
Zľavy sa nekumulujú

Posledné vstupy : 75 min. pred koncom otváracej doby

Oznamy a aktuality

Kontakty / Informácie a rezervácie


Objednávanie a rezervácie procedúr Kúpeľný dom I. a II.

tel.: 00421 917 148 050 | 00421 917 148 051
tel.: 00421 | 45 | 5442 320
Telefonické objednanie a rezervovanie procedúr je možné max. 14 dní vopred.