Kúpeľné procedúry

V čom sme unikátni?

Kúpele Sliač ako jediné na Slovensku využívajú na liečbu unikátny prírodný žriedlový plyn , ktorého prevažnú časť, viac ako 98%, tvorí oxid uhličitý. Vzhľadom na obsah CO2 a inertných plynov je náš prírodný žriedlový plyn lekársky veľmi cenený, keďže jeho vplyv na organizmus je bezkonkurenčný. Odčerpávaný je priamo z „Kúpeľného prameňa“, ktorý sa zároveň používa na aplikáciu vodných liečebných procedúr. „Kúpeľný prameň“ vyviera priamo pod kúpeľným domom. Je unikátny svojou izotermickou teplotou 33,3°C a možnosťou bezprostredného využitia na liečebné účely bez umelých zásahov vďaka jedinečnému rozvodnému systému, ktorý bol vytvorený na mieru pre potreby Kúpeľov Sliač. Voda a plyn sa tak dostávajú zo žriedla priamo do miestností, v ktorých sa poskytujú liečebné procedúry. Kúpele Sliač aj vďaka tomu disponujú širokospektrálnou škálou procedúr, z ktorej si vyberie aj ten najnáročnejší klient. Unikátne zloženie minerálnej vody a žriedlového plynu s maximálnou koncentráciou CO2 robia Kúpele Sliač miestom tak jedinečným, že pacienti pociťujú priaznivé účinky už počas pobytu.

OTVÁRACIE HODINY PRE POBYTOVÝCH KLIENTOV PLATNÉ OD 02.09.2019


PONDELOK - sanitárny deň ZATVORENÉ

UTOROK - od 14,30 -15,45 (plávanie, fitness, sauna) od 16,00 prenájom

STREDA - od 14,30-17,00 (plávanie, fitness, sauna)

ŠTVRTOK - od 14,30-17,00 (plávanie, fitness, sauna)

PIATOK - od 14,30 - 17,00 (plávanie, fitness, sauna, KM, bazén CO 2)

SOBOTA - od 12,30 -16,00 (plávanie, fitness, sauna, KM, bazén CO 2)

NEDEĽA - od 10,00-16,00 (plávanie, fitness, sauna)

Posledný možný vstup na procedúry je 1,15 pred ukončením prevádzky.
KM, sauna je len na objednávku.

Za pochopenie Ďakujeme. Tešíme sa na Vašu návštevu.

KÚPEĽNÝ DOM OZNAM PRE VEREJNOSŤ PLATNÉ OD 02.09.2019

PONDELOK – ŠTVRTOK    7:30-15:00 hod.   Voľnopredajné procedúry na telefonickú objednávku

PIATOK            14:30-17:00 hod. Rehabilitačný bazén, Sauna, Fitness, Klasická masáž
                          14:30-17:00 hod. Minerálny bazén (posledný vstup o 15,45 hod.)

SOBOTA           12:30-16:00 hod. Rehabilitačný bazén, Sauna, Fitness, Klasická masáž
                          14:00-16:00 hod. Minerálny bazén (posledný vstup o 14,45 hod.)

NEDEĽA            10:00-16:00 hod. Rehabilitačný bazén, Sauna, Fitness
                                                                          (posledný vstup o 14,45 hod.)

Aké procedúry poskytujeme?

Balneoterapia

Sedací uhličitý kúpeľ vaňový 36°C
Procedúra podávaná vo vaňovom kúpeli termálnej vody síranovo-hydrouhličitanovej, vápenato-horčíkovej, železitej s účinkami hypotonickými, vazodilatačnými, relaxačnými a regeneračnými. Procedúra je ukončená suchým zábalom a odpočinkom na lôžku.

Sedací uhličitý kúpeľ bazénový 36°C

Blahodarný účinok vody síranovo-hydrouhličitanovej, vápenato-horčíkovej, železitej, hypotonickej, termálnej, spočíva v dokázaných vazodilatačných , relaxačných a regeneračných účinkoch. Priaznivo pôsobí pri liečbe srdcovo-cievnych ochorení a pri úprave vegetatívnych funkcií. Procedúra je ukončená suchým zábalom a odpočinkom na lôžku.

Rehabilitačný bazén 31°C s cvičením
Procedúra pod vedením odborného fyzioterapeuta, ktorá spája účinok teplej vody s aktívnymi a pasívnymi pohybmi kĺbov, aby sa uvoľnilo kostrové svalstvo a kĺby.

Rehabilitačný bazén 31°C s plávaním
Plávanie je druhá najúčinnejšia aeróbna pohybová aktivity. Využíva sa pri liečbe a rehabilitácií úrazov, civilizačných ochorení a je výbornou prevenciou.

Inhalácia s minerálnou vodou
Aktívne vdychovanie jemnej alkalickej hmloviny z Vincentky s liečebným účinkom bez prítomnosti akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Hydroterapia

Whirpool
Masáž vírivou vodou s celkovou celotelovou aplikáciou, voda má teplotu 35 - 37°C. 

Vírivý kúpeľ dolných končatín
Procedúra je zameraná na dolné končatiny. 

Škótske streky

Silne stimulujúca procedúra využívajúca striedavé striekanie teplej a studenej vody pomocou trysiek na celé telo.

Podvodná masáž celotelová

Procedúra využíva spoločný účinok teplého kúpeľa, masáže , aktívnych i pasívnych pohybov. Masáž sa vykonáva vodným prúdom.

Fínska sauna
Suchá sauna s teplotou od 60°C do 100°C max. pre 4 osoby. Doporučená dĺžka pobytu v saune je 10-15 min. s následnou 10min. schladzovacou fázou.

Šliapací kúpeľ dolných končatín
Procedúra je aktívnym pohybom vo vaničkách, kde v jednej je teplota 40 – 46°C, v druhej 10 – 15°C. Striedavo sa prestupuje z teplej do studenej vody. Vodná procedúra na podklade rôznych teplôt sa využíva predovšetkým pri včasných štádiách ischemickej choroby dolných končatín a pri kŕčových žilách.

Perličkový kúpeľ vaňový neminerálny
Vodná procedúra, ktorá pôsobí hydrostatickým tlakom, ako aj účinkom bubliniek vzduchu, ktoré obtekajú a masírujú telo pacienta.

Teplotná terapia

Rašelinový zábal
Procedúra hojí, regeneruje, detoxikuje, vyrovnáva hormonálnu dysbalanciu, spôsobuje lepšie prekrvenie – hyperémiu. Jeho aplikácia je lokálna na postihnuté miesto.

Parafínový zábal
Zábal uvoľňuje svalové napätie, zlepšuje prekrvenie, zvyšuje elasticitu a rozťažnosť väzových tkanív a svalov. Celkovo má analgetický účinok a súčasne povzbudzuje imunitný systém.

Fyzioterapia

Plynová injekcia z prírodného zdroja
Liečba využívajúca reflexnú odpoveď na liečbu CO2. Ide o aplikáciu prírodného žriedlového plynu oxidu uhličitého v presných dávkach do určitých bodov podľa predpisu ošetrujúceho lekára s cieľom dosiahnuť zlepšenie prekrvenia a trofiky tkanív. Reflexnou cestou dosahujeme zlepšenie prekrvenia srdca a ciev.

Masáž klasická

Klasická masáž je sústava masážnych hmatov, ktoré s liečebným zameraním vykonáva masér na časť tela alebo celého tela pacienta.

Reflexná masáž chodiel
Reflexná diagnostika a liečba vychádza z poznania vzťahov medzi reflexnými plôškami na nohách a príslušnými orgánmi. Využitím týchto vzťahov ovplyvňujeme funkciu vnútorných orgánov – reflexná liečba. 

Reflexná masáž
Reflexná diagnostika a liečba vychádza z poznania vzťahov medzi reflexnými plôškami na povrchu tela. Ide o čiastočnú masáž chrbta a šije.

Liečebná telesná výchova individuálna, resp. skupinová
Cvičenie s fyzioterapeutom zamerané na posilnenie svalového tonusu.

Dychová gymnastika
Procedúra, ktorá využíva dýchacie pohyby na ovplyvnenie tvarových, štrukturálnych a funkčných vlastností ústrojov a ostatných systémov. Cieľom dychovej gymnastiky je naučiť pacientov správne využívať celkovú kapacitu pľúc.

Lymfomasáž čiastočná - kombinovaná – prístrojová
Liečebná procedúra, ktorá napomáha správnemu toku stagnujúcej lymfy na podklade primárneho či sekundárneho poškodenia lymfatických ciest. Kombináciou odbornej ručnej a prístrojovej masáže napomáha odstrániť nahromadenú tekutinu v tkanive, hlavne končatín a odtransportovať ju do veľkých zberných ciev.

Suchý uhličitý kúpeľ – Biovak
Procedúra využíva liečebný účinok žriedlového plynu, ktorý pôsobí transdermálne na celý povrch tela, s výnimkou hlavy. Klient je v špeciálnom vreci, v prostredí s ezoterickou hudbou. Procedúra má účinok relaxačný, analgetický, protizápalový a protireumatický.

Vákuopres
Účinne lieči poruchy periférneho prekrvenia, zhoršený metabolizmus a trofiku končatín. Procedúra vhodne kombinuje účinky žriedlového plynu a podtlaku vznikajúceho v aplikačnom zariadení.

Fitness

Posilňovanie je anaeróbna aktivita, čo znamená, že je zameraná na tvarovanie svalov.Posilňovanie je vhodné aj pre ľudí v strednom veku, dokonca aj pre seniorov.

Fitball
Fitball sa používa pre rehabilitáciu, korekciu a držanie tela formy. Cvičenie na fitballe zotavuje zo zranení pohybového aparátu, regeneruje svalové tkanivo a zlepšuje látkovú výmenu v medzistavcových platničkách.

Stacionárny bicykel
Stacionárny bicykel zlepšuje krvný obeh, posiľňuje a formuje sedacie svaly, svaly nôh a účinne bráni vzniku ochoreniu kĺbov.

Soľná jaskyňa
Hlavným účinkom je inhalácia výparov morskej soli, ktorá blahodarne pôsobí na dýchací systém.

Všetky liečebné procedúry sú poskytované v kúpeľných domoch I. a II. Kúpeľné domy sú vzdialené 250 m od Kúpeľného hotela Palace***.

Cenník procedúr

Kompletný cenník procedúr na stiahnutie TU:

Dokumenty na stiahnutie

Cenník procedúr 2019 ( 0,66 MB)

Otváracie hodiny Kúpeľného domu I. a II. VŠEOBECNÉ

Oznamy a aktuality

OZNAM pre verejnosť

Dňa 18.10.2019 a 19.10.2019 je pre verejnosť ZATVORENÉ.

Dňa 20.10.2019 je pre verejnosť OTVORENÉ.

Za porozumenie ďakujeme

Kontakty / Informácie a rezervácie


Objednávanie a rezervácie procedúr Kúpeľný dom I. a II.

tel.: 00421 917 148 050 | 00421 917 148 051
tel.: 00421 | 45 | 5442 320
Telefonické objednanie a rezervovanie procedúr je možné max. 14 dní vopred.