Ubytovanie

Architektonický klenot

Kúpeľný hotel Palace*** patrí medzi najvýznamnejšie stavby pražského architekta Rudolfa Stockara, ktorý pre kúpele spracoval aj regulačný zastavovací plán nového Sliača (1929). Celý sa staval v dvoch samostatných etapách a leží na severnom okraji kúpeľného areálu. V rokoch 1927 – 1931 vznikla sedempodlažná spoločensko-reštauračná časť s hospodárskym zázemím. Na pôdoryse tvaru písmena L tak vznikol moderný dvojúrovňový komplex, tzv. Dvorana, s tromi veľkými reštauračnými sálami, kaviarňami a barmi, ktoré sú opatrené galériami presvetlenými veľkými výsuvnými oknami. Z vonkajšej strany ich lemujú kryté kolonády alebo otvorené terasy. Na prízemí severného krídla bola divadelná sála, respektíve kino. Zo západnej galérie kina je prístupná otvorená lodžia, na ktorej vyhrávali hudobníci dolu na otvorenom parkete sa zabávajúcim hosťom. Zázemie objektu tvoril hospodársky dvor a kuchyne na každom podlaží. Nad prienikom obidvoch krídiel vyrástla mohutná vežovitá stavba, ktorá napokon nebola postavená v uvažovanej výške. Na jej streche dodnes vidieť nápis KÚPELE SLIAČ.

V rokoch 1931 – 1937 bola postavená druhá časť, päťpodlažné ubytovacie krídlo, čím vznikol dnešný 240 m dlhý objekt. V tejto časti je hotel s 249 izbami – má trojtraktovú dispozíciu a na severe vytvára uzavreté nádvorie. Izby boli zariadené s ohľadom na komfort a peňaženku hostí. V kútoch nádvoria sú schodiskové veže presvetlené typickými sklobetónovými tvárnicami. Vstupná hotelová hala je dvojpodlažná s galériou a drevenou paneláciou stien dodávajúcou hale nádych luxusu.

Obidve časti sa stretávajú v impozantnom rozľahlom polootvorenom schodisku, ktoré prekonáva terénny rozdiel medzi západnou a východnou fasádou. Z neho sú prístupné kryté kolonády na obidvoch stranách objektu. Kolonáda na západnej strane je poschodová, kým na východnej strane je prízemná.

Kúpeľný hotel Palace*** je funkcionalistický, moderný a elegantný. Pre architekta Stockara bol životným dielom a navrhoval ho dôsledne od celku až po zariadenie interiéru, dokonca aj príbory v reštaurácií. Od roku 1998 je komplex Palace vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.

KH Palace***

Komplex Palace bol vybudovaný v tridsiatych rokoch minulého storočia v štýle funkcionalizmu podľa návrhu pražského architekta Rudolfa Stockara, ktorý za svoje dielo získal doktorát. Autor kládol pri výstavbe a zariaďovaní dôraz na funkčnosť priestorov, všetko premyslel do dôsledkov – od nábytku až po kanvicu na kávu. Od roku 1998 je komplex Palace vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku a zachoval si v areáli kúpeľov dominantné postavenie.  Komplex pozostáva z ubytovacej časti, jedální, kaviarní a služieb.

Kategórie izieb v KH Palace***

V KH Palace*** je k dispozícii 376 lôžok a nasledovné kategórie izieb:

Kategória Štandard

Zrekonštruovaná hotelová izba (toaleta, sprcha alebo vaňa, TV, chladnička, telefón, rádio, zdravotnícka signalizácia prvej pomoci, vybrané izby s balkónom).

Počet izieb kategórie Štandard:
jednolôžková izba: 16 izieb,
dvojlôžková izba: 82 izieb,
apartmán dvojlôžkový: 20 izieb,
apartmán štvorlôžkový: 2 izby.

Apartmán Štandard

Zrekonštruovaná hotelová izba rozdelená na obývaciu časť a spálňovú časť (toaleta, sprcha alebo vaňa, TV, chladnička, telefón, rádio, zdravotnícka signalizácia prvej pomoci, vybrané izby s balkónom). V apartmánoch je k dispozícii aj minibar.

Kategória Retro

Nezrekonštruovaná hotelová izba (WC, sprcha alebo vaňa, TV, zdravotnícka signalizácia prvej pomoci, vybrané izby s balkónom, vybrané izby s chladničkou).

Počet izieb kategórie Retro:
dvojlôžková izba Retro:  40 izieb.

Kategória Ekonomy

Nezrekonštruovaná hotelová izba (spoločné sociálne zariadenia umiestnené na chodbe, umývadlo, TV, zdravotnícka signalizácia prvej pomoci).

Počet izieb kategórie Ekonomy:
jednolôžková izba: 20 izieb,
dvojlôžková izba: 24 izieb.

Vybavenie KH Palace***

 • Ambulancie lekárov, miestnosť intenzívnej starostlivosti
 • Vyšetrovne (artériograf, echokardiograf atď.)
 • Lobby recepcia s wifi internetom 
 • Kaviareň
 • Malá Spoločenská miestnosť 
 • Veľká Spoločenská miestnosť, kde sa konajú rôzne kultúrne podujatia
 • Biliardový, pingpongový stôl
 • Knižnica
 • Divadlo s kapacitou 350 osôb s pravidelnými predstaveniami
 • Kaderníctvo dámske – pánske
 • Kozmetický salón
 • Obchody na kúpeľnom korze (suveníry, drogéria, odevy, potraviny)
 • Kultúrne aktivity v Spoločenskej dvorane - tanečné večery, posedenia pri hudbe

Recepcia KH Palace***

Kaviareň KH Palace***

Spoločenská miestnosť KH Palace***

Hotel Poľana

Hotel Poľana je jedným z najstarších kúpeľných hotelov so vzácnou historickou hodnotou. Bol postavený v roku 1889 a jeho pôvodný názov bol Pannonia. Liečili sa v ňom významné osobnosti, ktoré tvorili históriu. V roku 1973 prešiel rekonštrukciou a momentálne je v ňom k dispozícií 71 lôžok. Nachádzajú sa v ňom len izby typu Ekonomy.

Ekonomy - nezrekonštruovaná hotelová izba s umývadlom a spoločnými sociálnymi zariadeniami umiestnenými na chodbe

Rezervácie v hoteli Poľana sú možné len pre väčšie skupiny hostí (min. počet je 15 osôb). Cena pobytu alebo ubytovania sa dohaduje vždy individuálne.

Kontakty / Informácie a rezervácie

S akýmkoľvek prianím sa obráťte prosím na obchodné oddelenie alebo na recepciu Kúpeľov Sliač. Radi Vám poradíme.

Obchodné oddelenie

Ing. Henrieta Luptáková
Obchodný referent
Pevná linka: 00421 | 45 | 5443 794
Mobil: 00421 917 475 490
E-mail: 
sales@spa-sliac.sk

Recepcia KH Palace***

Recepcia KH Palace***)
Pevná linka: 00421 | 45 | 5442 320
Mobil: 00421 917 475 506
E-mail: palace@spa-sliac.sk